home
tworcy

powrót »

MICHAŁ WOŹNIAK

Aranżacja, realizacja nagrań, mix i mastering.

Urodził się w 1973 roku w Krakowie, gdzie ukończył Akademię Muzyczną.

Multiinstrumentalista, muzyk sesyjny i koncertujący, członek zespołu Galicja. Autor muzyki do filmów, spektakli teatralnych, multimediów.

Przez kilka lat koncertował z niemiecką orkiestrą kameralną Das Heidelberger Kammerorchester w całej Europie (ponad 200 koncertów), a później w ramach festiwali operowych Wildwood Festival w Little Rock, Arkansas. Brał udział w nagraniach m.in. Nieszporów ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza, z Ładą Gorpienko, z zespołem De Press, z Andrzejem Dziubkiem.

Kompozytor. Jest dwukrotnym laureatem konkursu kompozytorskiego miesięcznika Estrada i Studio oraz stypendystą Jana Kantego Pawluśkiewicza i Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie.

Jest autorem muzyki do filmów (m.in. Eucalyptus, 2001; Koniec wakacji, 2003; Góral, 2003; Żeby mama nie widziała, 2006), spektakli teatralnych (m.in. Małe zbrodnie małżeńskie, 2007; Napis, 2008; Zbrodnia i kara, 2008), etiud studenckich, piosenek, reklam, jingli (m.in. dla RMF Classic) i multimediów.

Producent i realizator dźwięku. Realizował nagrania płytowe (m.in. Galicja, De Press, Yes-Kiez-Sirumem), nagrania muzyki do filmów (m.in. Śmierć z ludzką twarzą, 2006; Czas honoru, 2008; The Thief, 2008), muzyki do spektakli (m.in. dla Teatru Polskiego w Warszawie, Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, Teatru Bagatela w Krakowie). Od 2005 pracuje jako realizator dźwięku i producent radia RMF Classic.

www.michal-wozniak.com

Twórcy »