home
tworcy

powrót »

LIDIA JAZGAR

Urodziła się 6 grudnia 1965 roku w Krakowie. Absolwentka pedagogiki UJ. Dyplomowany choreograf o specjalności Tańce ludowe i narodowe (w latach 1980-1990 w Zespole Pieśni i Tańca Nowa Huta). Właścicielka Agencji Artystyczno-Promocyjnej ART BLUE.

Prezenter telewizyjny i radiowy (programy autorskie: TV Kraków, 1996-99; Radio Alfa, 1999-2000; Radio Mariackie / Radio Plus, 2000-03; Radio Kraków, 2005-06)

Współzałożycielka, menadżer i wokalistka zespołu Galicja, z którym koncertuje i nagrywa; w latach 90-tych wspólnie z Galicją związana z Piwnicą Pod Baranami.

Scenarzysta, reżyser, producent wydawnictw muzycznych (płyty Galicji) i wydarzeń kulturalnych. Realizuje autorskie projekty artystyczne, m.in.: cykl Galicyjskich Wieczorów z Piosenką (ponad sto edycji); cykl koncertów Nowa Huta. Dlaczego nie?!; doroczne Wieczory kolęd i pastorałek wspólnie z Kancelarią Prezydenta Krakowa.

Konferansjer koncertów, w tym najbardziej prestiżowych, np. z okazji 750-lecia lokacji Artyści Krakowa swojemu Miastu (TVP2 2007), 30-lecia wyboru papieża Jana Pawła II Nie lękajmy się (TVP2 2008) oraz innych wydarzeń artystycznych (m.in.: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej w Krynicy, Nowohucka Jesień Gitarowa, Międzynarodowe Spotkania Gitarowe w Sanoku).

Współpracuje z Fundacją Brata Alberta w Radwanowicach, Fundacją Anny Dymnej Mimo wszystko, Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Za wieloletnią działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymała w 2007 roku Medal św. Brata Alberta.
www.lidiajazgar.pl

Wykonawcy »