home
tworcy

powrót »

GALICJA

Zespół powstał w Krakowie w 1986 roku, przejmując nazwę od kabaretu, z którego się wywodzi. Od początku istnienia trzon grupy stanowią jej założyciele: Lidia Jazgar i Ryszard Brączek.

Galicja jest jednym z laureatów Studenckiego Festiwalu Piosenki (Kraków, 1992) oraz zdobywcą jedynej w historii tego festiwalu nagrody specjalnej przyznanej przez legendarnego Piotra Skrzyneckiego i jego Piwnicę Pod Baranami, z którą w latach 90-tych zespół był związany.

Ma na swoim koncie koncerty w wielu miejscach w Polsce i zagranicą oraz szereg realizacji radiowych i telewizyjnych (m.in. Koncert kolęd w Piwnicy Pod Baranami TVP2, koncert w radiowej Trójce). Od 1995 roku zespół jest gospodarzem Galicyjskich Wieczorów z Piosenką - autorskiego cyklu koncertów przygotowywanych i prowadzonych przez Lidię Jazgar, a także Wieczorów Kolęd i Pastorałek w bazylice Franciszkanów w Krakowie.

Z zespołem nagrywali gościnnie m.in.: Jacek Wójcicki, Andrzej Sikorowski, Jacek Dewódzki, Miecz. Szcześniak, Mateusz Ziółko, Przemysław Branny oraz wielu znakomitych instrumentalistów.

Aktualny skład zespołu:
LIDIA JAZGAR - śpiew
RYSZARD BRĄCZEK - gitara akustyczna
MICHAŁ WOŹNIAK - fortepian, altówka
MACIEJ MĄKA - gitary
RAFAŁ MAZUR - gitara basowa
TOMASZ GROCHOT - perkusja i instrumenty perkusyjne

Dyskografia zespołu »

Wykonawcy »